O płaski brzuch dość trudno w tych czasach. Mnóstwo żywności jest faszerowana cukrem i solą, które bardzo mocno przyczyniają się do odkładania tłuszczu w naszym organizmie. Wyrzeźbienie “kaloryfera” na brzuchu wymaga trochę treningu, ale ten wykonywany w domu zaoszczędzi Ci i pieniędzy wydawanych na siłownie, i czasu, który musiałbyś poświęcać na dojazd do niej i z powrotem.

Nie przejmuj się także tym, że trening musi trwać nie wiadomo jak długo. Mięśnie brzucha można ćwiczyć w każdej sytuacji. Nie potrzebują one np. pół godziny ogólnego wysiłku, aby dopiero po tym czasie się uaktywnić. Mięśnie proste brzucha (nawet jeśli w tej chwili je napniesz) będą pracowały tak samo na początku treningu, jak i na końcu.

Cały trening powinien zająć około pół godziny. To zaledwie 2% z całego dnia. Na pewno dasz radę znaleźć 30 minut dla siebie, zainwestować go w swoje lepsze samopoczucie i wygląd. Nie musisz też ćwiczyć codziennie, bo mięśnie też potrzebują czasu na regenerację po wysiłku. Aby uzyskać szybki efekt, ćwiczenia na mięśnie brzucha należy wykonywać regularnie, najlepiej 3-4 razy w tygodniu. Poniższe ćwiczenia stanowią samodzielny trening, który nastawiony jest na uwidocznienie mięśni brzucha. Angażują one do pracy mięśnie proste, skośne i poprzeczne brzucha. Jedna seria zawiera 20-30 powtórzeń. Między seriami rób 1,5-minutowe przerwy na odpoczynek.

V-up

Połóż się na plecach. Podnieś nogi pod kątem 90 stopni. Podciągnij kark i tułów do góry, wyciągając obie ręce w kierunku stóp. Następnie wróć do leżenia na plecach (nogi trzymaj stale w górze). Unoś ręce jak najwyżej, najlepiej do kostek nóg. Zrób 30 powtórzeń.

Crunch

W leżeniu na plecach unieś nogi do góry i ugnij kolana pod kątem prostym. Spleć ze sobą stopy. Dłonie połóż za głową. Podciągaj tułów tak, aby uniosły się barki – odcinek lędźwiowy nie powinien odrywać się od ziemi. Pamiętaj, aby przy wykonywaniu tego ćwiczenia nie ciągnąć głowy do przodu rękami, ponieważ może to spowodować uraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Zrób 45 powtórzeń.

Brzuszki z rotacją

Połóż się na plecach i nogi ugnij w kolanach. Ręce połóż za głową lub skrzyżuj je na klatce piersiowej. Odrywając barki od podłoża, wykonuj spięcia brzucha ze skrętem tułowia – raz w stronę prawej, raz lewej nogi. Pamiętaj, aby w trakcie ćwiczenia kręgosłup lędźwiowy przylegał do ziemi. Zrób 20 brzuszków.

Wejście pod górkę

Zrób tzw. deskę – plecy mają być proste, a dłonie muszą znajdować się dokładnie pod barkami. Uginając prawą nogę, podciągnij kolano do klatki piersiowej. Ten sam ruch zrób na drugą nogę. Wykonuj ćwiczenie dokładnie i powoli, aby dobrze poczuć pracę mięśni brzucha. Ćwicz wspięcia przez minutę.


Dodaj komentarz

Podziel się swoją opinnią z innymi