Na siłowni, w klubach fitness czy w parku możemy natrafić na osoby, które biegają z słuchawkami na uszach. Bieganie ze smartfonem nie jest zbyt wygodne, jednak ciężko jest nam zrezygnować z słuchania naszych ulubionych piosenek. Jak poradzić sobie z tym problemem? Co zrobić z telefonem podczas biegania?

Bieganie z telefonem - trzymanie w ręku

Odzież do biegania jest zazwyczaj obcisła, przylega do ciała i nie jest wyposażona w kieszenie. Kiedy postanowimy zabrać ze sobą telefon, możemy napotkać problem i nie wiedzieć, co z nim zrobić. Oczywiście są ludzie, którzy wszelkie zbędne przedmioty zostawiają w domu, dzięki czemu zapewniają sobie komfort biegania. Są jednak tacy biegacze, którzy zabierają ze sobą telefon, żeby słuchać ulubionej muzyki lub robić zdjęcia odwiedzanych miejsc. Bieganie to nie tylko świetna forma aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również okazja do podziwiania piękna przyrody i architektury. Takie osoby bardzo często biegają z telefonem w ręku. Nie jest to może najwygodniejsze rozwiązanie, ale ma ono również swoje plusy. Trzymając telefon w ręku, możemy bardzo szybko zmienić utwór, odpisać na wiadomość lub zrobić zdjęcie zachodzącego słońca. Może to nas nieco rozpraszać i sprawić, że trening będzie mniej efektywny, ale jeśli komuś to odpowiada, to droga wolna. Jeśli natomiast nie jesteś fanem robienia ciągłych przystanków i chcesz w pełni skupić się na bieganiu, zalecamy inne rozwiązania i schowanie telefonu do kieszeni.

Bieganie z telefonem - chowanie do kieszeni

Już w momencie zakupu odzieży do biegania powinieneś zastanowić się, czy zamierzasz biegać z telefonem. Pamiętaj, że tego typu ubrania mają zazwyczaj bardzo małe kieszenie lub nie mają ich wcale. Jeśli chcesz zmieścić w kieszeni swojego dużego smartfona, powinieneś przetestować tę możliwość jeszcze w sklepie. Kieszeń nie powinna być również za duża, ponieważ telefon może bez przerwy zmieniać swoje położenie i obijać się o Twoje ciało. Bieganie z telefonem w kieszeni, sprawia, że nie musisz trzymać nic w rękach, jednak nadal nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie. Telefon, zwłaszcza duży i ciężki, może wywoływać nieprzyjemne uczucie i rozpraszać biegacza. Czy jest zatem jakieś lepsze rozwiązanie, które zapewniłoby wygodę i zabezpieczyło nasz telefon podczas uprawiania sportu?

Bieganie z telefonem - etui do biegania

Aby zapewnić sobie komfort podczas biegania z telefonem, warto zainwestować w specjalny gadżet. Etui do biegania to bardzo praktyczny produkt, który zabezpieczy Twój telefon i sprawi, że nie będzie Ci on przeszkadzał podczas treningu. Standardowe etui można zakupić za jedyne kilkanaście złotych. Oczywiście, jeśli zależy nam na produkcie wyższej jakości, który będzie nam służył przez długie lata, możemy postawić na zakup gadżetu za znacznie większe pieniądze. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz zasobności portfela. Etui do biegania można założyć na ramię lub nadgarstek. Takie rozwiązanie umożliwia nam łatwy dostęp do naszego smartfona - w każdej chwili możemy np. zmienić piosenkę, bez konieczności wyjmowania telefonu z etui. Inwestycja w taki gadżet może zwiększyć Twoje poczucie komfortu podczas biegania i pozytywnie wpłynąć na efektywność treningu.


Dodaj komentarz

Podziel się swoją opinnią z innymi