Jumping fitness to ćwiczenia odchudzające na trampolinie, które łączą w sobie świetną zabawę i spory wysiłek. Skakanie na trampolinie to prawdziwy pogromca kalorii. Sprawdź, na czym polega jumping fitness, jakie są jego zalety oraz jak rozpocząć przygodę z tym sportem. 

Na czym polega jumping fitness?

Jumping fitness obejmuje ćwiczenia, które pomagają wzmocnić i kształtować sylwetkę. Skakanie na trampolinie to nie tylko świetna zabawa i zastrzyk endorfin, ale również skuteczna metoda na poprawę gibkości i koordynacji. Do treningu wykorzystuje się małą, jednoosobową trampolinę. Specjalnie opracowany system treningowy obejmuje ćwiczenia zaczerpnięte z różnych dyscyplin sportowych. Najczęściej są to ćwiczenia, które kojarzyć można z aerobiku - biegi w miejscu oraz kombinacja wolnych i szybkich skoków. 

Zalety jumping fitness

W czasie godzinnego treningu można spalić nawet 800 kcal! Skakanie na trampolinie jest dziesięć razy skuteczniejsze niż bieganie. Dzieje się tak z powodu nieustannych zmian grawitacji - więcej mięśni jednocześnie angażuje się w wykonywanie ruchu. Korzystnie wpływa to na efektywność ćwiczeń. Skakanie na trampolinach to świetna forma aktywności dla osób na diecie. Pomaga zrzucić zbędne kilogramy, przyspiesza przemianę materii i stymuluje procesy trawienne. Jumping fitness to dobry trening kondycyjny, przyczyniający się do usprawnienia krążenia. Pomaga również w pracy układu sercowo-naczyniowego i dotlenia organizm. Ponadto zmniejsza poziom stresu, odpręża i poprawia nastrój. 

Jak zacząć trenować jumping fitness?

Swoją przygodę z jumping fitness najlepiej rozpocząć pod okiem wyszkolonego instruktora. Tego typu ćwiczenia coraz częściej można spotkać w ofercie klubów. Zajęcia grupowe zazwyczaj wpływają korzystnie na motywację. Warto również poznać podstawowe zasady i upewnić się, że wykonujemy ćwiczenia w odpowiedni sposób. Z tego powodu warto zacząć od zajęć z trenerem, który udzieli cennych rad i wskazówek. Do treningu na trampolinie można również przystąpić w domu. Można rozpocząć od wykonywania ćwiczeń na zwykłej trampolinie dla dzieci, jednak trzeba liczyć się z tym, że można ona szybko się zużyć. Najistotniejszą kwestią przy wyborze trampoliny są sprężyny. Powinny być one jak najwyższej jakości tzn. na tyle solidne, by dobrze amortyzować skoki. Jeśli zależy nam na sprzęcie wysokiej jakości, warto wybrać trampolinę z podwójnymi sprężynami beczkowymi, stalową ramą oraz wytrzymałą matą.


Dodaj komentarz

Podziel się swoją opinnią z innymi